Nieuwe opleidingskans bij Hogeschool Viaa voor wie wil werken in de huisartsenzorg

Het opleidingsaanbod van Hogeschool Viaa wordt uitgebreid met een nieuwe hbo-opleiding: de associate degree Praktijkondersteuner Huisartsenzorg (Ad POH). Met deze nieuwe opleiding draagt de hogeschool bij aan het aanpakken van het tekort aan zorgprofessionals en vergroot zij de doorstroommogelijkheden naar het hbo.

Een associate degree (Ad) is een tweejarige hbo-opleiding die qua niveau tussen een mbo-4-opleiding en een hbo-bachelor in zit. De Ad POH start in september 2026 en kan gevolgd worden met een mbo-4-, een havo- of vwo-diploma. “Deze opleiding past bij wie wij als Viaa zijn: dichtbij mensen en dichtbij de praktijk. We zijn blij dat we met de Ad POH een concrete bijdrage kunnen leveren aan het versterken van de huisartsenzorg in onze regio” aldus Dirk Wakker, lid van College van Bestuur van Hogeschool Viaa.

Ontwikkeld met het werkveld

In nauwe samenwerking met deskundige collega’s van Hogeschool Viaa, Menso Alting, het Hoornbeeck College Kampen en met zorgprofessionals uit het werkveld, is de afgelopen twee jaar een vakinhoudelijk sterke Ad-opleiding ontwikkeld. Met deze nieuwe opleiding probeert de hogeschool het tekort in de zorg aan te pakken en krijgt een grotere groep de mogelijkheid om door te groeien naar het hbo en zich te ontwikkelen binnen de zorg.

In twee jaar vier diploma’s

Na het behalen van een Ad POH-diploma kunnen studenten zelfstandig aan de slag als praktijkondersteuner in de huisartsenzorg. Een POH’er houdt zich bezig met preventie, monitoring, begeleiding, voorlichting en educatie bij specifieke groepen patiënten, in het bijzonder die met chronische aandoeningen. Met een Ad POH-diploma is het voor studenten mogelijk om toegang te krijgen tot het derde jaar van de vierjarige deeltijdopleiding Verpleegkunde bij Hogeschool Viaa. Binnen vier jaar behalen zij op deze manier twee hbo-diploma’s: een Ad POH-diploma én een Verpleegkundediploma.