Update Levend Water - april 2026

We zitten in de week voor Pasen en leven daarnaartoe. Misschien doe je dat wel door middel van de veertigdagentijd, door een leesrooster, door het zingen van Vespers of door te kijken naar de Passion op televisie.

Tijdens deze tijd voor Pasen staan we stil bij het evangelie dat Jezus op aarde kwam en Zijn leven voor ons gaf. Door Hem mogen we ons vrij weten. Jezus als centrum van het christelijke geloof. We mogen ontdekken dat we geliefd zijn en dat we al lang voordat we bestonden zijn gezien. Hoe fijn is het dat we dat zelf in deze periode mogen beleven en dat we deze boodschap mogen doorgeven aan de volgende generatie?

Dat sluit naadloos aan bij de doelstelling van Levend Water; Kinderen door de Bijbelverhalen kennis laten maken met Jezus en zo de liefde van God. Dat krijgt in deze paasperiode weer een extra lading, extra diepte. We willen graag dat kinderen deze Vader en Zoon uit de Bijbel leren kennen. Daar hebben we alle mooie en soms ook ingewikkelde verhalen als bron voor. Prachtig om op die manier het evangelie dicht bij de kinderen te mogen brengen.

Hoe gaat het inmiddels met de vernieuwing van de methode?

We zijn op dit moment druk met het afronden van de verhalen uit de onderbouw. Daarvoor is de feedback van de pilotgroep hard nodig. Zit jij in de pilotgroep? Dan kijken we uit naar je feedback. Af en toe krijgen we via de e-mail al mooie reacties, maar we ontvangen graag meer berichten. Mail je vragen en opmerkingen daarom naar levendwater@viaa.nl!

Onderbouwmethode

In de onderbouw worden twee verhalen per week besproken. Deze verhalen kunnen aan de hand van verschillende werkvormen herhaald worden. Bij de start van schooljaar 2026/2027 bieden we deze verhalen en werkvormen voor de onderbouw aan via onze website (www.bijbelonderwijs.nl).

Midden- & bovenbouwmethode

Daarnaast zijn we bezig met de midden- en bovenbouw. Per week staan twee themaverhalen centraal die uit te breiden zijn met een verdiepingsverhaal. We zijn nog op zoek naar een juiste vorm van verwerking. We willen kinderen stimuleren om het gesprek aan te gaan over wat ze heeft geraakt, waar ze over nadenken en welke vragen ze nog hebben. Daarom ontwerpen we de verwerking op een persoonlijk en vormende manier om hun eigen ontwikkeling te stimuleren.

De tijd van redding en nieuw leven is in aantocht. Halleluja, want we mogen leven in Zijn genade. We wensen jullie Gods zegen toe bij het vertellen en vieren van dit Christelijke kernfeest!

Groet namens de werkgroep Levend Water,
Wouter Krol